خرید بیمه بدنه

خرید بیمه بدنه برای هر وسیله نقلیه ضروری است. هر وسیله نقلیه، علاوه بر استهلاك عادی آن در معرض آسیب ها و خرابی های فيزيكي پيش‌بيني نشده است كه این آسیب ها ممکن است هزینه های گزافی را به شما تحمیل کنند. بيمه بدنه اين نوع هزينه‌ها را جبران مي‌نمايد.

وسیله نقلیه شما در حرکت یا وقتی حرکت نمی کند شامل پوشش های زیر است:

آتش سوزی: هر حادثه ای که باعث سوختن اتومبیل یا لوازم یدکی و یا سایر لوازم آن گردد، شامل آتش سوزی، اصابت صاعقه، منفجر شدن و مواردی از این قبیل.

سرقت: دزدیده شدن اتومبیل شما و خساراتی که ناشی از شروع به دزدی است. اما دزدی قطعات و وسایل نصب شده و وسایل داخل آن شامل این نوع بیمه نمی شود. اگر نیاز پوشش این موارد نیز دارید باید در هنگام عقد قرارداد بیمه هزینه جداگانه برای آن بپردازید.

این خسارت ها زمانی تحت پوشش است که راننده اتومبیل بیمه شده در اثر کوتاهی یا اشتباه آن را ایجاد کرده باشد و گرنه کسی که این خسارت ها را ایجاد کرده است باید خسارت وارد شده را برطرف یا جبران نماید. این موارد شامل بیمه بدنه نیست و در بیمه شخص ثالث پوشش داده می شود.

اگر قصد خارج کردن اتومبیل به خارج از کشور را دارید و می خواهید پوشش بیمه همچنان در خارج از ایران نیز برای شما در نظر گرفته شود باید با شرکت بیمه گذار توافق نمایید.

خطرات مورد تعهد

– تصادف دو اتومبیل

– تصادف با یک جسم دیگر (ثابت یا متحرک)

– اصابت یک جسم به اتومبیل فرقی نمی کند در حال حرکت باشد یا ساکن.

– واژگون شدن اتومبيل

– سقوط اتومبيل

– آسیب به باطری و لاستیک ها در اثر هر یک از موارد بالا تا 50 درصد قیمت نو آن ها.

– آسیبی که برای جابجایی یا نجات اتومبیل به آن وارد گردیده

– آسیبی که راننده اتومبیل مقصر آن نیست.