قبل از اینکه در سال 1395 قانون شخص ثالث اصلاح شود، شرکت های بیمه رقابت ناسالم و نرخ شکنی های غیر اصولی ای را در پیش گرفته بودند که در نهایت مشتری این نوع بیمه در ازای پرداخت هزینه بیمه، خدمات مناسبی را دریافت نمی کردند و یا پوشش مناسبی نداشتند.

در چنین شرایطی باجه بیمه با هدف ارائه خدمات منطقی و حقیقی به گونه ای که مشتری به تمام پوشش و حقوق خود دست پیدا کند، اقدام به تعدیل قیمت بیمه شخص ثالث نمود. نتیجه این تعدیل در برخی از موارد کاهش هزینه چشم گیری در بر نداشت ولی مثل امروز باجه بیمه اقدام به آگاهی رسانی به کلیه مشتریان خود نمود.

در بیمه شخص ثالث که یک بیمه اجباری است امکان ایجاد نوآوری بسیار کم است. با این وجود باجه بیمه با ایده پردازی و ایجاد نوآوری در این نوع بیمه، راه جدیدی برای ارائه خدمات به مشتریان بوجود آورد.

باجه بیمه خدمات جالب و مورد توجه مشتریان را ایجاد کرد. برخی از این نوآوری ها شامل، بیمه کوتاه مدت شخص ثالث، بیمه جامع، بدنه و کمک رسان، بیمه بدنه طرح راننده محور، عملیاتی کردن بیمه خسارت کلی در بیمه بدنه خودرو است. برای راحتی کار مشتریان تلفن بیمه، اینترنت بیمه، امداد بیمه (کمک رسان بیمه SOS) نیز ایجاد شد.

باجه بیمه به عنوان پیشرو در ایده های نو خدمات جدیدی مثل بیمه تعمیر خودرو را نهایی و اجرایی کرده است که به زودی و پس از کسب مجوزهای مربوطه قابل ارائه به مشتریان خواهد بود. همچنین همه خدمات جدیدی که ایجاد شده اند و در آینده به وجود خواهند آمد، با توجه به نظر فنی کارشناسان و وضعیت بازار قابل انعطاف و تغییر هستند.

 • شرایط بیمه‌ شخص ثالث و حوادث راننده کوتاه‌مدت:
  – این نوع بیمه شخص ثالث از 4 ماه تا یک سال طبق درخواست مشتری قابل تغییر است.

-با توجه به افزایش نرخ دیه و کاهش توان پرداخت برخی از مشتریان، بیمه نامه های سه ماهه، شش ماهه، به صورت خاص و بیمه نامه های چند روزه و و چند ماهه متناسب با قدرت پرداخت مشتریان قابل ارائه است.

 • بیمه نامه شخص ثالث

در حقیقت بیمه شخص ثالث نوعی بیمه مسئولیت است که در هنگام رانندگی بیمه گزار (راننده) را در مقابل حوادثی که ممکن است برای سایر افراد (شخص ثالث) به وجود آید، بیمه می کند. هر شخصی که بر اثر رانندگی بیمه گذار آسیب های بدنی یا مالی شود را شخص ثالث می گویند. در ضمن فرقی نمی کند شخص ثالث داخل یا خارج از وسیله نقلیه آسیب دیده باشد. بهتر است بدانید خود راننده تحت پوشش این بیمه نیست.

 • خطرات مورد تعهد

در بيمه شخص ثالث آسیب های زير تحت پوشش بيمه است:

1-برخورد یا صدمه دیدن، سقوط، چپ کردن، آتش سوزی یا انفجار وسیله نقلیه.

2- آسیب هایی که در اثر حمل بار توسط وسیله نقلیه به شخص ثالث وارد شود.

3- پرداخت دیه بابت فوت و دیه انواع نقص عضو شخص ثالث که توسط قاضی تعیین شود.

4- پرداخت هزینه های درمانی صدمه های وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث رانندگی.

5- پرداخت خسارت های مالی که به شخص ثالث وارد شده است.

 • خطرات خارج از تعهد

موارد زير از تحت پوشش بيمه شخص ثالث نیست:

 1.  پرداخت خسارت وارد شده به وسیله نقلیه مقصر در حادثه
 2.  پرداخت خسارت به بار یا هر چیزی که توسط وسیله نقلیه حمل می شده است.
 3.  آسیب های ناشی از رادیو اکتیو و اشعه های مواد اتمی.
 4.  خسارت‌هاي ناشي از محكوميت جزايي و پرداخت جرايم
 5.  خسارت هایی که خارج از کشور اتفاق بیافتد مگر اینکه با شرکت بیمه توافق های لازم صورت گرفته باشد.